Izlet na Zavižan - najava

HPD Strmac organizira tradicionalni jesenski izlet u NP Sjeverni Velebit 30.9. i 1.10.2017. godine.

Subota: Pješački uspon na Zavižan poučnom stazom Trag čovika. Nakon odmora, uspon na Veliki Zavižan i posjet botaničkom vrtu u Modrić docu uz mogućnost dodatnog uspona na vrh Balinovac prema želji sudionika.

Spavanje u Planinarskom domu Zavižan.

Nedjelja: Premužićevom stazom kroz Rožanske kukove do Planinarske kuće Alan, uz mogućnost uspona na vrhove Gromovaču i Crikvenu.

POTREBNA OPREMA:
- gojzerice
- planinarski ruksak
- rezervna i toplija odjeća, ovisno o vremenskim prilikama i zimska odjeća
- osobna iskaznica
- važeća planinarska iskaznica
- novac
- kabanica
- prva pomoć
- čeona svjetiljka
- papuče za boravak u planinarskom domu
- hrana
- voda (1. dan za uspon do doma 1litra, za izlet na V. Zavižan 1 litra, tko ide i na Balinovac dodatna litra. 2. dan 3 litre)

Vreća nije potrebna, ako netko želi može je ponijeti.

TROŠKOVI:
- noćenje u planinarskom domu uz popust s planinarskom iskaznicom 50,00 kn, bez iskaznice dvostruko
- ulaznica u Nacionalni park Sjeverni Velebit s planinarskom iskaznicom 25,00 kn, bez iskaznice 45,00 kn
- večera u domu 25,00 kn, potrebno se je prilikom prijave na izlet predbilježiti za večeru
- velebitsko pivo koliko košta da košta

MJESTO I VRIJEME POLASKA:
- ispred Plodina (Grgura Ninskog 19, Nova Gradiška)
- u 4h ujutro, 30.9.2017.

Povratak u nedjelju 1.10.2017. u večernjim satima.

Za rezervaciju je potrebno platiti predujam u iznosu 100,00 kn. Ukoliko netko odustane od izleta predujam se ne vraća. U slučaju otkazivanja ili odgađanja izleta od strane organizatora predujam će biti vraćen platitelju.

Za sve eventualne nejasnoće i potrebne dodatne informacije bez ustručavanja pitati.

Informacije i prijave:
Branka Kušenić
098-908-2120

Organizator zadržava pravo otkazivanja izleta, promjene termina, promjene odredišta i tijeka izleta prema objektivnim okolnostima.

Članovi se prije prijave za sudjelovanje na izletu trebaju raspitati je li izlet primjeren njihovim predispozicijama ovisno o fizičkoj spremi i tehničkom znanju, a posebno trenutnom zdravstvenom stanju. Prilikom prijave sudionik potvrđuje da je upoznat sa zahtjevnošću izleta, te da ispunjava gore navedene uvjete. Prilikom prijave sudionik pristaje na hod u skupini i obvezuje se poštivati upute vodiča sve do kraja izleta. Prijavom na izlet sudionik potvrđuje da je upoznat s pravilima Društva, da sudjeluje na vlastitu odgovornost i izjavljuje da društvo ne snosi nikakvu odgovornost u slučaju nesreće na planinarskom izletu.

Plan aktivnosti

Daljinar od Strmca