Prvi proljetni izlet – Papučki jaglaci

Papučki jaglaci, najveća i najdugotrajnija planinarska manifestacija u Slavoniji, okupila je po 35-ti put ljubitelje prirode iz 70 planinarskih društava Lijepe naše, a došla su i društva iz Slovenije, Vojvodine, Mađarske i BiH, pa je ukupno bilo oko 2000 sudionika.

Članovi HPD ''Sokolovac'' ponudili su i ove godine program s okupljanjem kod planinarskog doma Lapjak, vodiče za 5 staza različitih dužina i težina, te glazbeni i gastro program pri povratku u Veliku. Cilj NG planinara bio je Jankovac, ali smo se, zbog najavljene promjene vremena s naglim padom temperature i mogućnošću kiše, podijelili u tri grupe. Grupa ''14 neustrašivih'' je preko Veličkog grada i Nevoljaša, kroz vjetar i snježne ''kuglice'' stigla do Jankovca (3 sata hodanja), grupa ''3 virozna'' priključila se požežanima i kraćom stazom (2 sata hodanja) također došla do Jankovca, a dvogodišnji Vid je s roditeljima prošetao po papučkim livadama. Točno po prognozi, popodne nas je zagrijalo sunce, pa smo zadnja dva sata hodanja pravo uživali u ljepotama tek probuđenog Papuka. Cjelodnevno hodanje s pogledom na vjesnike proljeća, stoljetne krošnje bukvi i hrasta, uz žubor bistrih slapova i kristalnih potoka… sigurno ćemo i dogodine za prvi proljetni izlet odabrati veličanstveni Papuk!

Plan aktivnosti

Daljinar od Strmca